Představitelé Federálního rezervního systému uvedli, že ponechávají základní úrokovou sazbu centrální banky beze změny, tedy v současném rozmezí 5,25 % až 5,5 %, což je rozhodnutí očekávané ekonomy, protože nedávné údaje o inflaci ukázaly, že ceny stále rostou rychleji, než by si Fed přál. Nicméně Fed má ve svých plánech úrokové sazby na konci tohoto roku s fixací 4,6 %. To je o více než tři čtvrtě procentního bodu méně, než je tomu nyní. Vzhledem k tomu, že Fed bude mít zasedání v tomto roce ještě šestkrát, je tedy téměř jisté, že mezi květnem a prosincem s největší pravděpodobností dojde ke snížení o tři čtvrtiny procentního bodu. Vláda USA také uvedla, že zatímco inflace klesá, „neočekává, že bude vhodné“ snižovat sazby, dokud si banka nebude jistá, že se inflace posouvá ke svému 2% cíli.
Americká centrální banka nevidí na obzoru žádné známky recese. Ani letos, ani rok poté. Politický výbor Federálního rezervního systému složený z 19 úředníků minulý týden zveřejnil nová ekonomická data, které ukazují, že nyní očekávají, že hospodářský růst v letech 2024, 2025 a 2026 bude ještě silnější, než si dříve mysleli. „Ekonomika je silná, trh práce je silný a inflace klesla,“ řekl předseda Fedu Jerome Powell. „Jsme pevně odhodláni vrátit inflaci k našemu 2% cíli“, projekce Fedu předpokládá, že k tomu dojde až v roce 2026.
Zisky firem byly robustní , akciový trh pokračuje v lámání rekordu za rekordem a Amerika se možná nachází v silném boomu produktivity , který by mohl podpořit růst, aniž by podněcoval inflaci. A přestože jsou úrokové sazby na nejvyšších úrovních za dvě desetiletí, ekonomika nadále vykazuje pozoruhodnou odolnost. Ekonomové tvrdí, že síla by mohla přetrvat i v příštích letech. Hrubý domácí produkt USA je nejširším měřítkem ekonomického výkonu, který zaznamenal ve čtvrtém čtvrtletí silný anualizovaný růst 3,2 % . Předchozí čtvrtletí mělo dokonce růst o 4,9%. Fed v současnosti předpokládá, že ekonomika v prvních třech měsících roku 2024 poroste tempem 2,1 % a v dalších následujících dvou letech o 2%.